Technologie

Nátěr euorookna

Pokud má původní nátěr drobné poškození, postačí jemně přebrousit, zatmelit a aplikovat 1 až 2 vrstvy vrchního nátěru.

Povrch, který je již poškozen více, oloupán nebo poškozen od krup strháváme a brousíme až na čisté dřěvo, poté tmelíme a aplikujeme 3 až 4 vrstvy nátěru, pokaždé s mezibrusem. Křídla vyndaváme z rámu a opravujeme na daném místě či v naší dílně. 
 

Rámy však pouze zabudované.

Broušení probíhá ručně nebo s bruskou, která je napojena na vysavač, který minimalizuje šíření prachu. Postup se muže lišit od závislosti poškození,  podmínkách, vlivech i na použitých materiálech.
 

Péče o povrchovou úpravu eurookna

Eurookna vyžadují pravidelnou péči. A proto doporučujeme okna voskovat resp. balzamovat silikonovým olejíčkem jednou až dvakrát ročně. Lakování anebo nátěr eurooken je vhodné provádět zejména včas, než se objeví drobné či větší poškození. 
Pokud se nevyvarujete mechanického poškození okna, je třeba poškozené místo co nejdříve opravit, aby nedošlo k jeho rozšiřování.
 
Povrchovou úpravu je také třeba chránit před popraskáním např. ve spojích, povětrnostními vlivy, prachovým vymýváním, UV zářením a dalšími vlivy, které mohou povrchový materiál rozrušit. K tomu je na trhu k dispozici řada přípravků např. konzervační vosk na eurookna od firmy Sikkens - Pflegeset, Zowosan - lack, poliš im108. 
 

Použití
Sada Sikkens Pflegeset a im 108 se používá na pravidelnou údržbu vnějších lakovaných ploch dřevěných oken a venkovních dveří.

 

Vlastnosti
Čistící roztok Spezialreiniger, který je součástí sady, velmi účinně a přitom šetrně odstraňuje veškeré nečistoty a mikrovrstvy odbouraného laku s povrchu nátěrového filmu. Následná aplikace druhé složky sady, Pflegemilchu, obnoví původní lesk i vzhled nátěrového filmu a vzniklá vrstvička účinně chrání povrch laku před vlivy povětrnosti.

 

Návod k použití
Pflegemilch a im 108 se nanáší na povrch rámů a křídel z vnější stany, při maximální teplotě povrchu dřeva 20 stupňů Celsia. Okolní teplota (teplota vzduchu) při aplikaci nesmí být nižší než 5 stupňů Celsia. Během nanášení nesmí na rám a křídlo působit přímé sluneční záření.

Doba zasychání přípravku po aplikaci je přibližně 1 hodina. Po jeho použití se vytvoří ochranný film a zacelí se mikroskopické pory a trhliny. Přípravek vystačí zhruba na roční údržbu oken a dveří na rodinném domě. Výrobek neškodí životnímu prostředí.
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Radek Jogl

Na Vyhlídce 291
270 31 Senomaty


+ 420 608 961 500


Kontaktujte nás pomocí elektronického formuláře.